alarmy-cz-banner

Vytisknout

Ústředny pro zabezpečení objektů

Ústředna nejdůležitějším prvkem zabezpečovacího systému. Sbírá informace od jednotlivých komponentů. Tyto informace vyhodnotí a zajistí odpovídající odezvu. Pokud je střežený objekt v zapnutém stavu a je narušen, ústředna vyhlásí poplach a spustí sirény. Pokud je uživatel monitorován pultem centrální ochrany (PCO), předá zprávu o narušení objektu. Operátor PCO neprodleně vyšle výjezdovou jednotku. Poplachové a další zprávy o stavech systému ( poruchy, zapnutí/vypnutí), může ústředna také předávat uživateli na mobilní telefon. K ovládání zabezpečovacího systému se nejčastěji používají kódové klávesnice. Slouží nejen k zapínání a vypínání systému, ale také k nastavení uživatelských kódů, prohlížení historie událostí atd. K velmi jednoduchému ovládání zabezpečovacího systému slouží bezdrátová klíčenka. Pro připojení na PCO musí být ústředny vybaveny digitálním komunikátorem. Při předávání poplachových informací na uživatelův telefon, se musí systém rozšířit o hlasový komunikátor nebo GSM komunikátor, který umožňuje zasílání sms zpráv.

OASIS

ustredna-JA80-OASISOasis JA-80 je moderní ústředna, která umožňuje kombinovat drátové a bezdrátové prvky.Je určena pro objekty malé a střední velikosti. Je vhodná pro byty, rodinné domy, tak i obchody, kanceláře, sklady. Stavebnicová koncepce umožňuje sestavit zabezpečovací systém podle vašich požadavků. K ovládání slouží LCD klávesnice, bezdotykové čipy a karty, nebo bezdrátové klíčenky. Informace o událostech objektu lze zasílat formou sms na Vaše mobilní telefony nebo je lze předávat na pult centrální ochrany.

Ústředna (řada) JA100

ustredna-A100-2Ústředny JA-101 a JA-106  pro zabezpečení objektů (kancelář, dům, výrobní objekt).Pomocí těchto ústředen lze objekt rozdělit na více zabezpečených částí, které lze samostatně ovládat. Ústředny řady JA-100 jsou vhodné pro malé i rozsáhlé objekty.

 SPECTRA

1728BOXminiÚstředny SPECTRA jsou nejmodernější ústředny řady PARADOX pro malé a střední objekty. Vynikají spolehlivostí, softwarovým řešením, jednoduchou a přehlednou obsluhu a řadu progresivních technických řešení. Navíc nabízí plné využití bezdrátové nadstavby MAGELLAN s tím, že jsou k dispozici i bezdrátové zóny s PIR detektory i magnetickými kontakty a není tak nutné při rozšiřování systému používat kabelové rozvody. Elegantní design klávesnic, řada doplňujících modulů rozšiřujících užitné vlastnosti systému (modul pro tisk událostí na tiskárně, moduly pro rozšíření programovatelných výstupů, zónové expandery, modul pro posílení dosahu sběrnice atd…) charakterizují zabezpečovací systém SPECTRA. Jedná se o ideální systém pro zabezpečení menších až středních objektů, jak komerčních tak i obytných, do max. počtu 32 zón.

 DIGIPLEX EVO

DGP48boxminiDIGIPLEX je ideální řešení pro střední a rozsáhlejší objekty, vyžadující vysokou úroveň zabezpečení (kategorie 3 dle ČSN) s možností pro budoucí rozšíření. Systém DIGIPLEX vytváří svou koncepcí novou třídu v zabezpečovací technice. Nabízí komplexní řešení plně využívající sběrnicovou technologii za velice příznivou cenu. Obsahuje navíc i řešení přístupového systému ACCESS. Vyrábí ve dvou verzích EVO 48 a EVO 192. Lze rozšířit o bezdrátovou nástavbu MAGELLAN. Při této variantě lze systém ovládat kódovými klávesnicemi nebo bezdrátovými klíčenkami.

 

jablotron logo

paradox

siemens logo

alarmy-cz-logo-2