alarmy-cz-banner

Vytisknout

Zabezpečení bytu

 

V současné době dochází k velkému nárůstu vykrádání bytů. Bezpečnostní zámky a dveře mohou zloděje zpomalit, ale neupozorní majitele bytu na neoprávněný vstup do objektu. Případný zloděj má tak dostatek času na vykrádání a ničení vašeho majetku. Elektronický zabezpečovací systém EZS zloděje sice nezastaví, ale vyšle akustický signál (sirénou) a zašle zprávu o narušení na pult centralizované ochrany PCO nebo případně na Váš mobilní telefon. Elektronický zabezpečovací systém v bytě je nejen vynikající ochrana před případnými zloději, ale může Váš majetek a životy také ochránit před požárem. Může Vás upozornit na únik plynu, vody nebo výpadek elektrického proudu. Při úrazu v domácnosti pomůže rychle přivolat pomoc (vhodné pro osoby starší, osoby se sníženou pohyblivostí nebo děti).

Jestli jste se rozhodli elektronicky zabezpečit Váš byt, rádi pro Vás vypracujeme návrh zabezpečení a zrealizujeme instalaci.

Pro instalace v bytech nabízíme zabezpečovací systémy řady JA-80 OASIS. Jsou to kvalitní, spolehlivé a certifikované alarmy. Vybrat si můžete ze dvou ústředen JA-82K a JA83K, které tvoří mozek celého systému a vyhodnocují informace ze všech komponentů nainstalovaného zabezpečovacího systému. Zabezpečovací systém se ovládá klávesnicí, která je umístěna u dveří ve vstupní chodbě.

Můžete si zvolit režim střežení. Pokud odcházíte, zastřežíte celý byt nebo jen část (vstupní dveře, detektory tříštění skla, atd.), pak máte byt střežen, i když se něm nacházíte. Pokud nastane poplach, nebo porucha, zabezpečovací systém Vás vyrozumí sms zprávou o dění v objektu. V případě připojení systému na PCO jsou informace z objektu přenášeny na agenturu, kde vzniklou situaci vyhodnotí operátor. Pokud dojde k vloupání, operátor vyšle zásahovou jednotku a informuje policii a kontaktní osoby.

V případě kompletní instalace elektronického zabezpečovacího systému Jablotron řady JA – 80 OASIS a následné připojení na pult centralizované ochrany Jablotron s výjezdem, klient dostává automaticky dotaci na 3 měsíce CELKOVÉ OCHRANY zdarma. Zcela bez závazku se tak může přesvědčit, co znamená pocit skutečného bezpečí.

Drátová nebo bezdrátová varianta zabezpečení?

Systémy řady JA-80 umožňují kombinovat drátové i bezdrátové systémy. V interiérech, kde nelze provádět kabeláž, můžeme nainstalovat bezdrátový systém. Všechny komponenty zabezpečovacího zařízení jsou bezdrátové, jen k ústřednám JA-82K a JA83K je potřeba přivést napájení 230V. Tato varianta je méně náročná na instalaci, ale dlouhodobě je dražší provoz. V pravidelných intervalech je potřeba v bezdrátových periferiích měnit baterie. Drátová varianta je náročnější na instalaci, všechny komponenty systému jsou se zabezpečovací ústřednou propojeny kabelem. Kabel může být uložený pod omítkou nebo v PVC lištách. Odpadá nutnost v komponentech měnit baterie, tím je levnější provoz do budoucna.

Jak řešit elektronické zabezpečení bytu?

Zabezpečení bytu v přízemí:

Důležitý faktor při návrhu zabezpečení je, kde se byt nachází. Přízemní byty jsou nejrizikovější, nejen z pohledu vykradení, ale i možnosti sledování interiéru z venku. Proto je vhodné střežit nejen přístupové cesty (vstupní chodba), ale nejlépe veškeré prostory bytu.

Byt v přízemí:

 

                        byt suteren1

 

Zabezpečení bytu v nadzemních patrech:

Pokud je byt dostatečně vysoko nad terénem, je nejrizikovější místo vstupní chodba. Pro byty v posledních patrech jsou nejrizikovější místnosti s balkonem, tam se lze dostat ze střechy a samozřejmě vstupní chodba. Podle toho volíme i rozmístění čidel.

Zabezpečovací systém se ovládá klávesnicí, která je umístěna u dveří ve vstupní chodbě. Můžete si zvolit režim střežení. Pokud odcházíte, zastřežíte celý byt nebo jen část (vstupní dveře, detektory tříštění skla atd.)

 

Byt v patře: 

                            byt patro1

 

 

jablotron logo

paradox

siemens logo

alarmy-cz-logo-2