Při návrhu zabezpečení bytů a rodinných domů se musíme soustředit nejen na vstupní dveře, ale i na další místa možného napadení. Prostorovou ochranu zajišťují pohybové detektory. Magnetické kontakty umístěné na dveřích a oknech, zajišťují s detektory tříštění skla obvodovou ochranu. Při pokusu o rozbití skla nebo otevření oken a dveří, nastane poplach ještě dřív než je zloděj uvnitř objektu. Pokud je vyhlášen poplach je akusticky signalizován vnitřní a venkovní sirénou.Zabezpečovací systém může zaslat zprávu o narušení objektu na pult centralizované ochrany PCO nebo případně na Váš mobilní telefon.
Elektronický zabezpečovací systém je nejen vynikající ochrana před případnými zloději, ale může Váš majetek a životy také ochránit před požárem. Může Vás upozornit na únik plynu, vody nebo výpadek elektrického proudu. Při úrazu v domácnosti pomůže rychle přivolat pomoc (vhodné pro osoby starší, osoby se sníženou pohyblivostí nebo děti).
Pro instalace nabízíme zabezpečovací systémy řady JA -100. Jsou to kvalitní, spolehlivé a certifikované alarmy. Vybrat si můžete ze dvou ústředen JA - 103K a JA - 107K, které tvoří mozek celého systému a vyhodnocují informace ze všech komponentů nainstalovaného zabezpečovacího systému. Zabezpečovací systém se ovládá klávesnicí, která je umístěna u dveří ve vstupní chodbě.
Můžete si zvolit režim střežení. Pokud odcházíte, zastřežíte celý byt nebo jen část (vstupní dveře, detektory tříštění skla, atd.), pak máte byt střežen, i když se něm nacházíte. Pokud nastane poplach, nebo porucha, zabezpečovací systém Vás vyrozumí sms zprávou o dění v objektu. V případě připojení systému na PCO jsou informace z objektu přenášeny na agenturu, kde vzniklou situaci vyhodnotí operátor. Pokud dojde k vloupání, operátor vyšle zásahovou jednotku a informuje policii a kontaktní osoby.
Drátová nebo bezdrátová varianta zabezpečení?
Systémy řady JA-100 umožňují kombinovat drátové i bezdrátové systémy. V interiérech, kde nelze provádět kabeláž, můžeme nainstalovat bezdrátový systém. Všechny komponenty zabezpečovacího zařízení jsou bezdrátové, jen k ústřednám JA-103K a JA107K je potřeba přivést napájení 230V. Tato varianta je méně náročná na instalaci, ale dlouhodobě je dražší provoz. V pravidelných intervalech je potřeba v bezdrátových periferiích měnit baterie. Drátová varianta je náročnější na instalaci, všechny komponenty systému jsou se zabezpečovací ústřednou propojeny kabelem. Kabel může být uložený pod omítkou nebo v PVC lištách. Odpadá nutnost v komponentech měnit baterie, tím je levnější provoz do budoucna.
Jak řešit elektronické zabezpečení?
Zabezpečení nemovitosti v přízemí:
Důležitý faktor při návrhu zabezpečení je, kde se byt nachází. Přízemní prostory jsou nejrizikovější, nejen z pohledu vykradení, ale i možnosti sledování interiéru z venku. Proto je vhodné střežit nejen přístupové cesty (vstupní chodba), ale nejlépe veškeré prostory.
přízemí:
patro: